2002 Results

NEWSAR Clwydian Hills Fell Race – 3 Nov 2002 Results

POSITION NAME CLUB CLASS TIME
1 Fowler M Pennine m21 1:24:43
2 Lamb R Mercia m21 1:24:50
3 Mc.Gaff T Pennine m40 1:24:56
4 Smith A Ambleside m21 1:25:55
5 Yapp A Mercia m21 1:26:28
6 Ashcroft N Ambleside m21 1:26:41
7 Leigh C Traford m21 1:27:01
8 Targett P Clayton le Moor m21 1:27:20
9 Nichols D Macclesfield m21 1:28:31
10 Ellis S Tattenhall m21 1:28:39
11 Gilchrist D Altrincham m21 1:29:17
12 Entwisle S Pennine m40 1:29:55
13 Jones T Eryri m40 1:30:24
14 Hulme T Pennine m50 1:30:42
15 Davies C Buckley Runners m40 1:30:46
16 Howle A Pennine m40 1:31:23
17 Lancaster C Little Stretton m40 1:32:13
18 Carruthers A Halesowen AC m40 1:32:55
19 Vesey P Altrincham m21 1:33:37
20 Map R Ludlow Runners m40 1:33:42
21 Ashley C Wrexham AC m40 1:35:09
22 Pickering M Eryri m50 1:35:22
23 Duncan A Bowland m50 1:35:50
24 Bayliss I Buckley Runners m40 1:36:06
25 Burthem S Spectrum Striders m40 1:37:08
26 Hammond S Tattenhall m40 1:38:30
27 Mc.Ara G Helsby m40 1:38:56
28 Davies A Mercia m21 1:39:21
29 Davies E Mercia m40 1:39:49
30 Davies I Mercia m40 1:40:18
31 Jones S Wrexham AC m21 1:40:21
32 Mahon D u/a m18 1:40:30
33 Morris J Buckley Runners m50 1:40:46
34 Edwards C Tattenhall m40 1:40:50
35 Blake M Eryri m50 1:41:04
36 Tridimas Y Bowland m50 1:41:20
37 Garnet A Spectrum Striders m40 1:41:45
38 Brentall A Pennine m50 1:41:58
39 Holmes N Tattenhall m40 1:42:02
40 Musgrove V Eryri f40 1:42:10
41 Bennell J Eryri m50 1:43:37
42 Amesbury B Buckley Runners m21 1:43:52
43 Lewis A Shewsbury m40 1:44:18
44 Spencer G Mercia m50 1:44:28
45 Chamberlin R Sri Chinmoy m21 1:44:48
46 Mills C Kenilworth f21 1:45:03
47 Cuthbert P Red Herring m21 1:45:43
48 Scottney R Pennine m50 1:46:17
49 Bocking A Pennine m40 1:46:39
50 Dobie J Pembroke & Sefton m50 1:46:53
51 Belshaw V Eryri m40 1:47:28
52 Jones R Eryri m50 1:47:49
53 Ledin S Buxton AC m40 1:49:53
54 Ormerod D MDC m50 1:50:02
55 Mellor J Pennine f21 1:50:24
56 Norman P Wrexham AC m60 1:50:51
57 Walker S Chester Tri m21 1:50:57
58 Keyworth J Pensby m40 1:51:00
59 Ayres K Wimslow f40 1:51:11
60 Dearden J Helsby m60 1:54:57
61 Phillips P Eryri f21 1:56:07
62 Oliver A Eryri m50 1:56:08
63 Horgan C Alyn & Deeside m40 1:56:13
64 Roberts F Pensby m50 1:56:26
65 Gardner J Buxton AC f40 1:59:44
66 Ward M Oswestry Olympians m60 2:00:06
67 Darby G Pembroke & Sefton f40 2:01:37
68 Williams A Eryri f40 2:01:42
69 Cunningham M Southport m21 2:01:53
70 Dinnington E Eryri f40 2:02:16
71 Williams N Eryri m40 2:02:45
72 Jones P Prestatyn m60 2:03:09
73 Mac.Nab A Red Herring m50 2:03:20
74 Dares J Village RR m21 2:05:04
75 Nujinga J Trec RR m40 2:07:43
76 Jones P Wrexham AC m21 2:07:54
77 Smith J NV AC m50 2:08:46
78 Thackery B Dark Peak m60 2:09:27
79 Chadwick J Pennine m50 2:10:49
80 Helliwell W FRA m50 2:11:00
81 Oliver M Eryri f50 2:11:24
82 Mc.Donald M NV AC m60 2:12:29
83 Powell S Eryri f50 2:12:45
84 Knott A Oswestry Olympians m40 2:12:45
85 Couper A u/a m50 2:14:15
86 Thomas N Tattenhall m21 2:14:55
87 Green F Liverpool RR m50 2:18:15
88 Quirk S South Liverpool m60 2:20:30
89 Markey R Buckley Runners m50 2:20:39
90 Brieley D Chester Tri m40 2:23:28
91 Gambrill M Thanet RR m50 2:23:58
92 Huggins J Buckley Runners m21 2:24:29
93 Rosser M Red Herring m50 2:26:50
94 Garbutt M Red Herring m40 2:26:50
95 Cheseldine N u/a m21 2:27:36
96 Purchase M Wrexham AC m21 2:31:49
97 Ward P u/a m40 2:31:56
98 Connah M Buckley Runners m40 2:40:29
99 Jones N Red Herring m40 2:44:27
100 Stretton M Buckley Runners m40 2:52:18
101 Gambrill B Thanet RR f40 3:06:57
DNF Bate M Spectrum Striders m40
DNF Jones M u/a m21
DNF Cameron B South Liverpool m40